Integra - wyjazdy studenckie - 20-40 lat - narty, snowboard

Ośrodek narciarski Livigno, Włochy – wyjazd na narty

Położony głęboko w górach Alta Valtellina ośrodek narciarski Livigno cieszy się dużą renomą jako miejsce do planowania wyjazdu na narty, ale znany jest jeszcze bardziej dzięki głębokiemu śniegowi i światowej klasy wyciągom i trasom. Dzięki swojemu statusowi wolnocłowego Livigno może czuć się odizolowane od reszty świata, ale ma wszystko, co najlepsze od wschodu do zachodu słońca. W przeciwieństwie do wielu ośrodków narciarskich w Europie, Livigno nie jest tylko dla narciarzy, jest to również raj dla snowboardzistów. Liczne światowej klasy parki terenowe uzupełniają ogromny teren freeride i backcountry ośrodka. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, także zmotoryzowani, ponieważ jest tutaj najtańsze paliwo w Alpach!

wyjazd na narty z poznania

Wyjazd na narty z Poznania – Jak wygląda ośrodek narciarski Livigno?

Teren narciarski i snowboardowy Livigno jest podzielony na pół przez szeroką dolinę i miasto rozciągnięte wzdłuż niej. Obie strony (Carosello i Mottolino) połączone są ski-busem i mają wspólny karnet. Większość stoków ośrodka znajduje się na wysokości powyżej 2000 m n.p.m. i jest nachylona od północnego wschodu do północnego zachodu, co zapewnia doskonałe warunki śniegowe. Teren narciarski (na i poza trasami) jest jednak łagodny, z niewielką ilością miejsc dla ekspertów – warto zwrócić na to uwagę planując wyjazd na narty z Poznania.

Na zachodzie i z wyciągami wychodzącymi bezpośrednio z obrzeży miasta, obszar Carosello jest większym z dwóch stron. 3 gondole i 6 krzesełek wykonują ciężką pracę na 980m pionu. Wiele innych wyciągów i krzesełek dla początkujących znajduje się w dolnych partiach terenu, zapewniając światowej klasy osłonięte miejsca do nauki jazdy na nartach. Tylna część Carosello jest rajem dla freeriderów, a jazda wśród drzew i trasy wokół ogrodzenia lawinowego z Costaccia mogą być idealne w puchowy dzień.

wyjazdy narciarskie

Po wschodniej stronie doliny, Mottolino posiada 1 gondolę i 5 wyciągów krzesełkowych obsługujących podobną wysokość 970 m. Dojazd gondolą i wyciągiem krzesełkowym wymaga spaceru lub transportu lokalnego, aby dotrzeć z miasta i teren dla początkujących narciarzy jest stosunkowo ograniczony. Alternatywny dostęp do Mottolino dla wycieczkowiczów z Bormio jest przez wyciągi krzesełkowe w miejscowości Trepalle lub Passo d’Eira. Możliwości freeride’u na Monte della Neve o wysokości 2.785 m są ogromne, szczególnie w Vallaccia. Teren w Vallaccia to przede wszystkim łagodne i umiarkowane nachylenie – nie ma tu nic zbyt ekstremalnego. Park śnieżny na Mottolino powyżej Trepalle jest godnym podziwu i godnym konkurentem dla najlepszych na świecie w Laax w Szwajcarii.

Wyjazdy Livigno – Dlaczego ten ośrodek narciarski?

Jedne z wielu zalet tego ośrodka narciarskiego obejmują:

 • Niezawodna pokrywa śnieżna i wysokiej jakości śnieg, często nazywany „Małym Tybetem”.
 • Nowoczesne wyciągi.
 • Ogromne możliwości freeride’u poza trasami.
 • Doskonała różnorodność tras dla nowicjuszy, początkujących i średniozaawansowanych.
 • Świetne miejsce do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie poza trasami.
 • Przyjazny dla snowboardzistów.
 • Światowej klasy parki terenowe.
 • Doskonałe après ski i życie nocne.
 • Wyśmienite restauracje i napoje w mieście.
 • Zakwaterowanie 'Ski in’ dostępne.
 • Szeroki zakres zajęć pozarozrywkowych planując wyjazdy Livigno.
 • Sprawna sieć darmowych autobusów.
 • Wioska ma całodzienne słoneczne usposobienie.
 • Najtańsze paliwo w Alpach.
wyjazd na narty z poznania

Wyjazdy narciarskie – Gdzie znajduje się ośrodek narciarski?

Ośrodek narciarski jest zimą odosobniony, głęboko w Alta Valtellina w północnej Lombardii we Włoszech. Blisko granicy ze Szwajcarią, zimą do ośrodka można dotrzeć od południa przez Tirano i Bormio we Włoszech przez Passo Foscagno; lub od północy przez Zernez i Müstair w Szwajcarii przez drogi tunel Munt La Schera. Munt la Schera to 3,5-kilometrowy jednokierunkowy tunel, w którym ruch odbywa się na przemian i często zamykany jest w nocy. Sprawdź czasy pracy tunelu tutaj, przed podróżą do tego obszaru.

Tunel ze Szwajcarii sprawia, że najbliższe użyteczne lotnisko na wyjazdy narciarskie to Innsbruck (INN) w Austrii, 180km i 3 godziny jazdy od hotelu. Zurych (ZRH) również może być wykorzystany, szczególnie jeśli zamierzasz podróżować doskonałym szwajcarskim systemem transportu publicznego.

Dla tych, którzy chcą zaangażować się w POW (Protect Our Winters), można wziąć pociąg z Milano Centrale na relaksującą podróż do Tirano. Autobusy i taksówki są gotowe i czekają na stacji Tirano, aby przenieść Cię do Livigno. Alternatywny dojazd pociągiem jest przez Szwajcarię do Zernez, lub we Włoszech do Malles w dolinie Venosta. Autobusy z Zernez są szczególnie przydatne, łączą się przesiadką się z pociągami i zajmują tylko 40 minut, aby dostać się do Livigno. Z Malles podróż jest nieco bardziej skomplikowana, ale wciąż możliwa do wykonania.

Rate this post