Integra - wyjazdy studenckie - 20-40 lat - narty, snowboard

Wyjazdy Czechy

obozy studenckie - wyjazdy w Alpy | Integra
Lokalizacja - Integra
Rokytnice
kalendarz Integra
28.12.23-2.01.24
Zakwaterowanie:  
Imprezy:  
Integracja:  
Trasy:  22 km

Jeden z naszych południowych sąsiadów, Czechy, to znacznie mniejszy kraj niż Polska – zajmuje zaledwie 78 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni. Biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary państwa, zadziwia jego bogactwo naturalne i mnogość zabytków. Wszystko to sprawia, że kraj jest ono niezwykle chętnie odwiedzane przez turystów, zwłaszcza tych z Polski, dla których to niedrogi i łatwo osiągalny cel podróży. Co sprawia, że Polacy tak lubią czeskich sąsiadów?

Czechy - wyjazd studenckiBez wątpienia duże znaczenie ma swobodne podejście do życia, będące cechą charakterystyczną mieszkańców tego państwa. Warta uwagi jest również czeska kuchnia, która dzięki swojej prostocie i nieskomplikowanym połączeniom smakowym przypadnie do gustu praktycznie każdemu. Nie należy również zapominać o czeskim piwie, które można spotkać w większości polskich barów z uwagi na jakość i tradycyjny smak. Jest to również kraj przyciągający naturalnymi atrakcjami. Zwłaszcza w strefach przygranicznych państwo dysponuje terenami górskimi, które kuszą turystów spragnionych zachwycających krajobrazów i dobrze przygotowanych szlaków, a także – oczywiście – narciarzy i snowboardzistów! Narty w Czechach to jeden z zimowych evergreenów, szczególnie dla mieszkańców Polski zachodniej. A po szaleństwach na stoku warto złapać nieco oddechu, spoglądając na przyrodnicze atrakcje, zachwycające o każdej porze roku. Skalne miasta, kaniony rzeki Łaba czy region zwany Czeską Szwajcarią to tylko część wspaniałych naturalnych miejsc, które warto odwiedzić, wybierając się za naszą południową granicę.

Kto powiedział, że wspaniałe przygody można przeżyć jedynie z dala od domu? Często, podróżując do odległych krajów, możesz przegapić wspaniałe miejsca, które masz wręcz pod nosem! Jeśli chcesz poznać najpiękniejsze i najciekawsze atrakcje, które znajdują się blisko Polski, skorzystaj z oferty wycieczek Integra. Oferujemy szczegółowo zaplanowane wyjazdy do Czech dla osób w różnym wieku, skrojone pod aktywnych, ciekawych świata uczestników.

Narty w Czechach

Bez wątpienia jednym z najczęstszych powodów, dla których Polacy odwiedzają Czechy, jest chęć spędzenia weekendu czy ferii jeżdżąc na nartach lub snowboardzie bez wydawania majątku. Ceny w czeskich ośrodkach narciarskich należą bowiem do naprawdę atrakcyjnych w porównaniu z zachodnimi, a nawet z tymi znajdującymi się w Polsce. Nasi południowi sąsiedzi dorównują krajowi nad Wisłą pod względem wyposażenia, a w opinii wielu – nawet go przewyższają! Stałe modernizacje tras i wyciągów sprawiają, że w kwestii wygody korzystania ze stoku kraj ten jest liderem w tej części Europy, podobnie jak Słowacja.

Dzięki doskonałej infrastrukturze i bogactwie kurortów wyjazdy na narty do kraju naszych południowych sąsiadów cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodzimych amatorów sportów zimowych. Wpływ mogą mieć na to również panujące tam korzystne warunki do zjazdów. Warto podkreślić, że ten kraj to też naprawdę bezpieczne miejsce do uprawiania tego rodzaju sportów. Obecność lasów iglastych, otaczających większość ośrodków narciarskich, sprawia, że czeskie masywy należą do najmniej obciążonych zagrożeniem lawinowym górskich terenów w Europie.

Weekend w Czechach

Czechy na weekend

Dzięki swojej lokalizacji i niezbyt dużym rozmiarom, przy jednoczesnym bogactwie naturalnym i kulturowym, ten niewielki kraj sąsiadujący z Polską to idealny kierunek na wypad na weekend, jak również na dłuższy wyjazd. Odwiedzając go o dowolnej porze roku, spodziewaj się skoncentrowanej dawki atrakcji. Zimowe wyjazdy w celach narciarskich również można połączyć ze zwiedzaniem i poznawaniem kraju od innej strony. Warto odwiedzić oczywiście Pragę – jedną z najpopularniejszych wśród turystów europejskich stolic, która w sezonie zimowym nie jest tak zatłoczona, dzięki czemu możesz odkrywać ją we własnym rytmie i bez pośpiechu.

Sylwester w Czechach

Co zobaczyć w Pradze? Lista wartych odwiedzenia miejsc jest niemal nieskończona. Oprócz tak oczywistych atrakcji, jak Hradczany, Most Karola czy Dzielnica Żydowska i Dom Kafki, warto również odwiedzić te mniej popularne – jak choćby Wzgórze Petrin z gabinetem lustrem i kolejką linową, gdzie mieszkańcy Pragi uwielbiają spędzać leniwe popołudnia. Doskonałym pomysłem będzie również zagubienie się w labiryntach uliczek lub pub-crawl po barach starego miasta. Praga to popularny wybór na sylwestra w Czechach – ale równie dobrze możesz spędzić go w bardziej kameralnym miejscu, w otoczeniu, które lubisz najbardziej! W ofercie naszego biura znajdziesz sylwestrowe wyjazdy z nartami w roli głównej, które pozwolą Ci połączyć pasję do zimowych sportów z epicką imprezą, której nie zapomnisz jeszcze długo!

Które resorty wybrać na narty w Czechach? Możliwości jest nieskończenie wiele. Nasze biuro oferuje wyjazdy do wielu topowych ośrodków, przyciągających zapalonych narciarzy i snowboardzistów z Polski i całej Europy. Oprócz rozplanowania wyjazdu i transportu gwarantujemy również opiekę wykwalifikowanej kadry, która nie pozwoli Ci się nudzić!

Termy w Czechach

Idealnym miejscem do odpoczynku po sylwestrowych szaleństwach mogą okazać się termy w Czechach, których na terenie kraju znajdziesz mnóstwo. W gorących basenach termalnych zrelaksujesz się i odetchniesz od niskich temperatur na stoku. Kompleksy zazwyczaj zapewniają również dostęp do basenów i aquaparku z różnego rodzaju wodnymi atrakcjami.

Resorty

Wyjazd do CzechJednym z najpopularniejszych wyborów są Rokytnice (przez polskich turystów często określane jako Rokietnica) – miejscowość turystyczna, która słynie z infrastruktury doskonale dostosowanej do potrzeb narciarzy i ożywionej atmosfery. Ośrodek narciarski Rokytnice położony jest w pobliżu granicy z Polską, w Karkonoszach, u podnóża szczytów Lysá Hora i Čertova Hora. Przyciąga ilością i długością doskonale przygotowanych stoków i rozbudowaną infrastrukturą, która zadowoli potrzeby nawet najbardziej doświadczonych amatorów sportów zimowych. Łączna długość tras zjazdowych w Rokietnicy wynosi 16,3 km.

Kolejny resort, do którego wybierzesz się z naszym biurem to Spindlerovy Mlyn. Miejscowość ta również znajduje się w Karkonoszach i jest największym ośrodkiem narciarskim w Czechach. To miasto o zabytkowym charakterze, a jednocześnie buzujący życiem kurort narciarski, gdzie bez trudu spotkasz mnóstwo osób dzielących Twoją największą pasję. Będąc w tamtych rejonach, warto odwiedzić również Harrachov, karkonoski ośrodek położony jedynie 4 km od polskiej granicy.

Resort Pec pod Snezkou to kolejny popularny ośrodek w regionie. Oprócz popularnej Śnieżki, położonej na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, blisko kurortu wznosi się również Cerna Hora. Jest to jeden z najwyższych szczytów w masywie, posiadający liczne trasy wspinaczkowe o różnym stopniu trudności. U południowo-wschodniego podnóża góry znajdziesz z kolei Janskie Laznie – kolejną popularną miejscowość o długich tradycjach uzdrowiskowych, w której znajdują się źródła termalne. To miejsce przyciągające nie tylko ze względu na otaczające je krajobrazy, ale również wyjątkową architekturę.

Sprawdź pełną ofertę wyjazdów na narty, dostępną na naszej stronie. Gwarantujemy sporą dawkę narciarsko-snowboardowych wrażeń i urozmaicony program!