Wyjazd na narty z dziećmi – co zabrać?

Wyjazd na narty z dziećmi – co zabrać?

Niewiele jest doświadczeń związanych z rodzinnymi podróżami bardziej ekscytujących niż dzielenie się jedną ze swoich pasji z dziećmi.

Dla wielu rodzin planowanie rodzinnych wakacji narciarskich rozpoczyna się, gdy tylko maluchy są wystarczająco dojrzałe, aby stać. Ale planowanie rodzinnego wyjazdu na narty może być przerażającym procesem.

Ten prosty przewodnik pokaże jak zaplanować pierwszy wyjazd na narty z dziećmi pomoże Ci we wszystkim, od pakowania do planowania, a nawet tego, czego szukać w świetnym rodzinnym miejscu na narty.

Jak zaplanować zimowy wyjazd z dziećmi?

Jest wiele rzeczy, które składają się na sukces rodzinnego urlopu narciarskiego. Wybieranie najlepszego miejsca na narty dla rodziny, zajęcia, jedzenie, podróż i wiele innych.

Ale jeśli zastanawiasz się, jak zaplanować wyjazd na narty z dziećmi, należy przede wszystkim stwierdzić, że jest to podróż warta zachodu.

Jazda na nartach staje się często dużą częścią zimowych doświadczeń wielu rodzin. Warto wybierać ciekawe miejscowości nie tylko pod względem stoków, ale również możliwości zwiedzania i innych aktywności. Łączymy wtedy nasz urlop narciarski z niesamowitymi lokalnymi doświadczeniami i widokami górskimi.

Planowanie wyjazdu na narty z dziećmi oznacza uwzględnienie wielu zmiennych. Jest sprzęt narciarski, ubrania, zajęcia, cel podróży i nauczenie dzieci jazdy na nartach, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiły.

Gdzie można jeździć na nartach z dziećmi?

Nie jest zaskoczeniem, że wiele osób wybiera miejsce docelowe, zanim podejmie jakiekolwiek inne działania związane z planowaniem rodzinnego wyjazdu na narty. Często to właśnie cel podróży inspiruje rodziców do zapoznania dzieci z narciarstwem.

Jednak wybór miejsca na rodzinny wyjazd narciarski to coś więcej niż tylko wybór pięknych ośrodków z trasami narciarskimi.

Będziesz chciał zbadać swoje miejsca docelowe, aby upewnić się, że jakikolwiek ośrodek wybierzesz, ma wszystkie udogodnienia i cechy, których szukasz w rodzinnym ośrodku narciarskim.

Wyjazd na narty z dzieckiem za granicę.

Planowanie rodzinnego wyjazdu na narty staje się jeszcze trudniejsze, jeśli myślisz o udaniu się do międzynarodowych ośrodków narciarskich. Istnieją niesamowite ośrodki narciarskie we Włoszech, Francji, czy Szwajcarii. Ale podróżowanie za granicę na rodzinny wyjazd narciarski wymaga trochę dodatkowego planowania i logistyki.

Niektóre rzeczy do rozważenia to:

 • Czy są pokoje, kwatery lub kabiny, które mogą pomieścić całą twoją rodzinę?
 • Czy są tam stoki narciarskie, które pasują do poziomu umiejętności Twojej rodziny?
 • Czy można wypożyczyć sprzęt odpowiedni do wieku dzieci?
 • Czy są dostępne lekcje dla najmłodszych?
 • Czy jest tam klub dziecięcy lub usługi opiekunki dla rodziców, aby mieli trochę czasu dla siebie?
 • Czy w pobliżu znajdują się inne atrakcje na wypadek, gdyby pogoda nie dopisała lub gdybyś potrzebował przerwy od stoków?

Rezerwacja biletów na narty z dzieckiem.

Wiele ośrodków oferuje możliwość wcześniejszego zakupu biletów na wyciąg. Czasami istnieją opcje rezerwacji wypożyczeń i lekcji.

Rezerwacja z wyprzedzeniem może zaoszczędzić wiele godzin czasu i sprawić, że twoja rodzina znajdzie się na stoku wcześniej.

Jeśli odwiedzasz ośrodek narciarski w godzinach szczytu, takich jak święta lub weekendy, kolejki po bilety i wypożyczalnie sprzętu mogą być bardzo długie, a oczekiwanie w nich może popsuć całą rodzinną zabawę. Załatwianie formalności z wyprzedzeniem sprawia, że to doświadczenie jest o wiele bardziej przyjemne.

Bardzo zalecane jest również wcześniejsze zaplanowanie trasy po górach. Upewnienie się, że istnieją punkty i godziny spotkań, jeśli rodzina zostanie rozdzielona, może zaoszczędzić wiele stresu, jeśli ktoś wybierze zły szlak.

Pamiętaj, że w górach radia mogą nie działać poza linią terenu i często może być mało lub nie ma zasięgu telefonu komórkowego.

Formy spędzania czasu z dziećmi w górach.

Kiedy próbujesz zaplanować rodzinny wyjazd na narty, możesz poszukać innych zajęć niż spędzanie całego czasu na stoku.

Wiele wspaniałych, przyjaznych rodzinom ośrodków narciarskich oferuje alternatywne zajęcia, które przemawiają do osób nie jeżdżących na nartach i tych, którzy chcą odpocząć od gór.

Zanim zarezerwujesz swój wyjazd, pomyśl o niektórych zimowych aktywnościach, które mogą Cię zainteresować. Niektóre z ciekawych dla całej rodziny zajęć oferowanych w ośrodkach narciarskich to:

 • Jazda na łyżwach
 • Narciarstwo biegowe
 • Rakiety śnieżne
 • Wspinaczka lodowa
 • Parki wodne

Co spakować na rodzinne wakacje na nartach z dziećmi?

Dużą częścią planowania rodzinnego wyjazdu na narty jest upewnienie się, że dobrze się spakowałeś. Nie chcesz przecież płacić zawyżonych cen w ośrodkach narciarskich za rzeczy, których mogłeś zapomnieć.

Aby uniknąć dodatkowych kosztów, musisz upewnić się, że masz cały sprzęt, który będzie potrzebny, gdy dotrzesz na miejsce. Jeśli nie masz jeszcze butów narciarskich i kasków, wszystkie te najlepsze ośrodki narciarskie będą miały je do wypożyczenia.

Odzież do zwiedzania i innych aktywności.

Warto pamiętać, że odpowiednie ubranie na rodzinny wyjazd na narty to nie tylko utrzymanie ciepła i wygody na stoku. Warto spakować się także na wyjazd dookoła ośrodka i na wszelkie zajęcia pozalekcyjne na świeżym powietrzu.

Jeśli dzieci są zimne lub mokre, nie będą się dobrze bawić. Upewnij się, że ubierasz się warstwowo, aby można było zdjąć ubrania, jeśli zrobi się zbyt ciepło.

Ale jeśli nie chcesz utknąć płacąc wysokie ceny za sprzęt dla członków rodziny podczas podróży, oto kilka rzeczy, bez których nie powinieneś wychodzić z domu:

 • Rękawice narciarskie: Wybierz takie, aby dziecko czuło się w nich komfortowo
 • Gogle narciarskie lub okulary przeciwsłoneczne: Poszukaj pary, która dobrze pasuje i nie zaparuje
 • Długa bielizna termoaktywna: Należy zwrócić uwagę na komfort termiczny
 • Buty narciarskie: Warto zadbać o dobre dopasowanie, aby zapewnić dziecku wygodę
 • Spodnie narciarskie: Może być to również kombinezon jednoczęściowy dopasowany do wzrostu dziecka
 • Kurtka narciarska: Najlepszy jest materiał, który odprowadza wilgoć
 • Kask narciarski: Powinien posiadać elementy odblaskowe
 • Skarpety narciarskie: Najlepiej, żeby były z dobrego materiału

Nauka jazdy na nartach małych dzieci.

Nie ucz swoich dzieci jazdy na nartach samodzielnie. Zostaw to profesjonalistom. Wszyscy będziecie mieli o wiele bardziej pozytywne doświadczenia, a wasze dzieci nauczą się dobrych umiejętności i nawyków podczas lekcji narciarskich.

Frustracja może wzrosnąć, gdy rodzice się angażują. Jeśli uczycie się sami i chcecie pozostać razem, lekcje rodzinne mogą być dobrym rozwiązaniem.

Ale jeśli niektórzy z was robią postępy w różnym tempie, nie bójcie się rozdzielić, abyście mogli poświęcić każdemu z was tyle uwagi, ile potrzebujecie.

Czas dla rodziców podczas nauki jazdy na nartach.

Rodzice mogą wykorzystać czas lekcji jako czas wolny od dzieci dla siebie na nartach. Jest to opieka dzienna i nauka w jednym.

Dzieci świetnie się bawią poznając nowych przyjaciół i korzystając z zabawnych programów dla dzieci, podczas gdy rodzice mogą skorzystać ze zjazdów dedykowanych dla dorosłych w swoim własnym tempie. Kiedy lekcje się kończą, należy pilnować dziecko na stoku i jeździć razem z nim na trasach przeznaczonych dla dzieci.

Pilnowanie małego narciarza

Być może marzysz o tym, by ścigać się z dziećmi na stoku. Obiecujemy, że stanie się to raczej prędzej niż później, ale kiedy będziesz jeździć z nimi na nartach, jeździj na ich poziomie.

Dowiedz się, na jakich trasach jeździły podczas lekcji, a następnie pozwól im pokazać, czego się nauczyły na swoim poziomie i na znanych im trasach.

Zwalczaj chęć popchnięcia ich do trudniejszej trasy. Chcesz, żeby nabrali pewności siebie, zanim zrobią postępy. Nie chcesz przecież wywoływać frustracji i łez. Ważne są uśmiechy i chęć popisania się i dalszego działania.

Sprzęt narciarski dla dziecka.

Jeśli dopiero zaczynasz jeździć na nartach, nie inwestuj w nowe, drogie ubrania narciarskie, które mogą przetrwać tylko rok dla twoich rosnących dzieci. Być może jesteś w stanie pożyczyć sprzęt od kuzynów lub przyjaciół?

Zaakceptuj pomoc najbliższych lub skorzystaj z wyprzedaży garażowych i sklepów z używaną odzieżą, aby kupić kurtki, spodnie narciarskie, skarpety narciarskie, rękawice i czapki. Nie rób zakupów w drogim sklepie sportowym, chyba że masz wiele dzieci w różnym wieku, dzięki czemu będą mogły korzystać z tych rzeczy wielokrotnie.

W jaką odzież ubrać dziecko na narty?

W związku z tym ubierajcie swoje dzieci tylko w dobrej jakości odzież narciarską. Warto zainwestować w dobrą parę rękawic, które utrzymają ich ręce w cieple i suchości, w porównaniu do kupienia tanich rękawiczek z ich ulubionymi postaciami tylko dlatego, że ładnie wyglądają. Twoje dziecko może uwielbiać księżniczki, ale z pewnością bardziej kocha ciepłe palce.

Bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz dobrej jakości rzeczy w pobliżu ośrodków narciarskich w porównaniu do niskiej jakości rzeczy w domu towarowym. Dzieci tak szybko wyrastają z ubrań! Oznacza to, że ubrania są delikatnie używane i łagodniejsze dla portfela.

Wypożyczanie sprzętu narciarskiego dla dzieci.

Jeśli chodzi o sprzęt, wypożyczanie jest najlepszą opcją dla dzieci. Lekcje dla początkujących mogą obejmować wypożyczenie sprzętu, ale upewnij się, że dowiesz się o tym z wyprzedzeniem.

Najlepsze są ośrodki narciarskie, które wyposażają dzieci w sprzęt w szkółce narciarskiej, dzięki czemu nie trzeba robić dodatkowego postoju ani nosić ciężkiego sprzętu. Pamiętaj, aby wypożyczyć również kask i gogle.

Najlepszy czas na wyjazd na narty z dzieckiem.

Brzmi to prosto, ale musisz dokładnie przemyśleć najlepszy czas na narty. Dla początkujących, możesz chcieć uniknąć świątecznych weekendów i tłumów, aby mieć dużo miejsca na zorientowanie się w sytuacji na górze i uniknąć długich kolejek.

Dla rodzin, które nie lubią zimna, wiosenna jazda na nartach z promieniami słońca, cieplejszymi temperaturami i przygotowanymi trasami sprawia, że wszyscy mają więcej szczęścia i są bardziej zadowoleni.

Nowi narciarze nie potrzebują ani nie chcą głębokiego, świeżego puchu. Przygotowany śnieg załatwia sprawę. Zamiast zimnych palców u rąk i nóg, wiosną trzeba będzie się martwić o ochronę przeciwsłoneczną i krem z wysokim filtrem uv.

Ostatecznie najlepszy czas na narty dla Ciebie może przypadać, gdy szkoły mają przerwę.

Wybór ośrodka narciarskiego w przypadku dzieci

Wybierając ośrodek narciarski na rodzinny wyjazd najlepszym rozwiązaniem będzie miejsce posiadające dużo zielonych (początkujących) tras, które nie pozwolą Twoim dzieciom na niebezpieczeństwo. Wiele ośrodków posiada strefy nauki dla rodzin, dzięki czemu zaawansowani narciarze nie będą się przemieszczać.

Pamiętaj, że niektóre ośrodki mogą mieć wiele tras dla początkujących, ale ma również bardzo wysoką wysokość, więc na wszelki wypadek należy to sprawdzić przed wyjazdem, aby zapobiec chorobie wysokościowej i uniknąć ewentualnych upadków.

Może to być lepszy wybór na drugi wyjazd, po tym jak zobaczysz jak twoja załoga radzi sobie z wysokością w innych, niższych ośrodkach narciarskich. Niektórzy ludzie są na nią bardziej wrażliwi.

Spędzanie czasu z dzieckiem na wyjeździe.

Jedne z najlepszych i darmowe zajęć z dziećmi to jazda na sankach i budowanie bałwanów. Śnieg jest o wiele bardziej zabawny, gdy nie martwisz się o odśnieżanie podjazdów lub jazdę po nim. Ale bez względu na wszystko, Twoje dzieci nigdy nie zapomną dobrych chwil spędzonych na wspólnej zabawie.

Przeczytaj także ile kosztuje wyjazd na narty. A może planujesz wyjechać na urlop na snowboard? Sprawdź co zabrać na wyjazd na snowboard

Rate this post