Wyjazd na Ibizę – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

W tym artykule dowiesz się:

  • Jak dobrze zaplanować wyjazd na Ibizę?
  • Czego możesz się spodziewać po przyjeździe?
  • Co najlepiej spakować?
  • Jakie są najciekawsze miejsca i aktywności na wyspie?

 

Planowanie wyjazdu na Ibizę

Kluczem do przemyślanej podróży jest rezerwacja z dużym wyprzedzeniem. Wydaje się to oczywiste, ale w przeciwieństwie do wielu europejskich miast, gdzie często możemy uzyskać świetne oferty last minute, sytuacja na Ibizie wygląda inaczej. Ceny rosną przez całe lato, więc najlepiej zarezerwować loty i zakwaterowanie z wyprzedzeniem. Warto zorientować się również na temat wyjazdów na Ibizę all inclusive. Dzięki temu nie będziemy musieli przejmować się zbędnymi kosztami, czy pilnowaniem budżetu. Artyści muzyczni występują na wyspie od maja do września, więc jeśli chcemy wyszaleć się razem z młodymi ludźmi na imprezach wybierzmy podróż w tym okresie. Jeśli interesuje nas spokojne zwiedzanie zarezerwujmy termin pod koniec sierpnia i cieszmy się mniej zatłoczoną Ibizą przez cały wrzesień. Jak dostać się na wyspę? Nie jest to trudne – większość europejskich lotnisk posiada bezpośrednie połączenia z Ibizą. Samo dotarcie z lotniska do centrum zajmuje przeciętnie 10-20 minut, zależnie od metody transportu. Możemy również skorzystać z promu z Valenci, którym w 2,5 godziny dopłyniemy na wyspę. Szczyt sezonu przypada na okres między majem, a październikiem. Temperatura utrzymuje się wtedy zazwyczaj powyżej 22 stopni Celsjusza. 

 


Wyjazd na Ibizę – czego możesz się spodziewać po przyjeździe?

Koszty życia w Hiszpanii są dosyć niskie, jednak Ibiza to jedno z popularniejszych miejsc wakacyjnych, dlatego ceny są wyższe niż w innych miastach na prowincji. Planując wyjazd na Ibizę ważny jest dobór odpowiedniego zakwaterowania. Nadal jesteśmy w stanie znaleźć stosunkowo tanie hotele i oczywiście poleżeć na plaży za niewielkie pieniądze. Większość klubów jest otwarta od 23:00 do 6:30. Kolejki zaczynają się budować już od 1:30 w nocy, więc najlepiej przybyć przed tą godziną, aby uniknąć długiego oczekiwania, zwłaszcza w letnim upale. Picie alkoholu na ulicach jest nielegalne, dlatego powinniśmy być rozsądni przechodząc z jednego baru do drugiego. Warto korzystać z Happy Hours w lokalach. Drinki w klubach na Ibizie mogą być dosyć kosztowne, a dzięki temu zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Jedną z największych zalet wyspy to ogromna różnorodność. Możemy się świetnie bawić bez względu na to, czy mamy 20, czy 50 lat. Wyspa ma nam do zaoferowania wspaniałe hiszpańskie jedzenie. Znajdziemy tam mnóstwo restauracji serwujących takie dania jak paella, czy tapas.

 

Ibiza all inclusive – co najlepiej spakować?

Pakując się w podróż na Ibizę miejmy świadomość, że pogoda nie jest ciepła przez cały sezon. Nie jest wymagana ogromna walizka, ale na pewno nie można zapomnieć o podstawowych rzeczach jak strój kąpielowy czy okulary przeciwsłoneczne. Bardzo ważne jest zabranie ze sobą kremu z filtrem – słońce na wyspie potrafi być bardzo intensywne, a nie chcemy przecież spędzić wyjazdu czerwoni i obolali. Jeśli chcemy skorzystać z nurkowania dobrze będzie zabrać okulary do pływania. Nakrycie głowy takie jak czapka z daszkiem czy kapelusz pozwoli nam ochronić się przed słońcem, które na Ibizie świeci wyjątkowo mocno. Pakując się na wyjazd na Ibizę nie możemy również zapomnieć o plażowej torbie czy ręczniku. W przeciwieństwie do innych znanych miejsc imprezowych na świecie Ibiza nie posiada zbyt wielu zasad dotyczących ubioru. Najlepiej spakować jak najwygodniejsze ubrania w tym buty do zwiedzania jeśli znajduje się to w naszym planie podróży.

 

Ibiza – najciekawsze miejsca i aktywności na wyspie

Planując wyjazd na Ibizę ważne jest określenie naszego programu podróży. Ibiza jest znana jako jedno z najlepszych miejsc imprezowych na świecie. Jeśli chodzi o kluby nocne na Ibizie większość z nich otwiera swoje drzwi dopiero o północy, a imprezy przewidziane są często do godziny 6:00 rano. Dla osób, które nie przepadają za szalonymi nocami wyspa oferuje mnóstwo dziennych eventów zaczynających się wieczorami, a kończących o północy. Miejsca takie jak Ushuaia, Ibiza Rocks, czy Ocean Beach Dzięki temu każdy będzie w stanie skorzystać z imprezowego nastroju bez względu na preferowaną porę dnia. 

Ibiza słynie z imprez i zachodów słońca, ale jest tam o wiele więcej atrakcji. Stare miasto Dalt Vila jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Możemy pospacerować malowniczymi, brukowanymi uliczkami i odwiedzić urocze restauracje, czy kawiarnię. Warto również odwiedzić katedrę Catedral de Eivissa wzniesioną na ruinach dawnego meczetu. Ibiza ma również mnóstwo wspaniałych plaż takich jak Cala d’hort, Cala Saladeta, czy Sa Caleta, gdzie możemy podziwiać czerwone klify. Popularnym miejscem do oglądania zachodu słońca jest plaża Cala Benirras. Nie możemy również nie odwiedzić słynnego targu Las Dalias Hippy Market, gdzie kupimy pamiątki oraz akcesoria.

wyjazd na ibizę

Planowanie wyjazdu na Ibizę może być przytłaczające i wymaga sporo czasu, dlatego jeśli chcemy nie stresować się organizacją wycieczki, tylko spędzić miło czas warto skorzystać z oferty all inclusive Integra. Film z takiej wycieczki możecie zobaczyć tutaj.

5/5 - (2 votes)