10 niezbędnych rzeczy na wyjazd narciarski w Alpy

Masz już listę topowych miejscówek na wyjazdy w Alpy? Świetnie. Za Tobą krok pierwszy. Nadeszła pora na spakowanie plecaka bądź walizki. O czym warto pamiętać wybierając się na śnieżne wakacje? Wypad narciarski nie obędzie się bez poniższych rzeczy. Sprawdź, czy je posiadasz.

Górskie wypady to nie tylko dobra zabawa, ale i duża odpowiedzialność. Twoje bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu, a zadba o nie odpowiedni sprzęt i wiedza na temat warunków panujących w Alpach. Od czego zacząć podczas pakowania się na taki wyjazd?

Wyjazdy narciarskie wiążą się z potrzebą zakupu odzieży termoaktywnej, ale nie tylko. Wszelkie kaski, okulary i rękawiczki również są potrzebne, ale o pewnych kwestiach możesz nie pamiętać podczas kompletowania przedmiotów na śnieżne podboje. Poniższa lista wspomoże niektórych zapominalskich.

wyjazdy w alpy

Wyjazd na narty nie może obyć się bez kremu z filtrem UV

Niby rzecz banalna, bo do codziennego użytku, lecz nie każdy narciarz o niej pamięta. Pamiętaj, że wyjazdy w Alpy na narty wiążą się z przebywaniem w górskich warunkach, gdzie słońce potrafi przygrzać w głowę. Warto posmarować twarz kremem ochronnym w celu uniknięcia przebarwień i poparzeń.

Podczas górskich wojaży (ale także na co dzień) stawiaj na krem ochronny z SPF 50. Stanowi on najwyższą ochronę przed promieniami słonecznymi i przede wszystkim przyczynia się dłuższego zachowania młodości. A chyba nie chcesz mieć suchej i pomarszczonej skóry twarzy, prawda?

Dodatkowo możesz zainwestować w pomadkę ochronną do ust, która jest wzbogacona o SPF. Taki kosmetyk przyda się nie tylko podczas ferii zimowych na stoku narciarskim, ale i w ciągu słonecznych dni wakacyjnych, kiedy to słońce praży najmocniej. Twoje usta za to podziękują.

Zadbaj o swoje stawy. Wyjazdy narciarskie mogą wiązać się z koniecznością użycia maści rozgrzewającej

Przed wejściem na stok narciarski nie zapominaj o rozgrzewce. Czeka Cię w końcu duży wysiłek fizyczny. To tak jak przed treningiem na siłowni – rozgrzewka jest nieodzownym elementem całego procesu. Niestety niektórzy zapominają o tym elemencie, a potem wyją z bólu…

W swojej apteczce na wyjazdy narciarskie przechowuj maść rozgrzewającą. Pomoże ona stawom powrócić do stanu właściwego, kiedy to będziesz leżał obolały po aktywnym dniu na stoku. Jeśli nie pomoże Tobie, to zawsze przyda się znajomym z wypadu narciarskiego.

Stawiając na wyjazdy w Alpy nie zapomnij o wypłaceniu pieniędzy

Gotówka i drobne w zagranicznej walucie zawsze się przydadzą – euro w monetach często wymagane jest na przykład w górskich toaletach. Posiadanie drobnych czy też banknotu przyśpieszy cały proces i na pewno nie postawi Cię w kłopotliwej sytuacji na nieznanym lądzie.

Wyjazdy narciarskie a leki przeciwbólowe – warto się zabezpieczyć

Niespodziewane otępienie, migrena czy gorączka – takie objawy mogą pojawić się u Ciebie przy nagłej zmianie klimatu lub po prostu zwykłym przewianiu. Na wyjazdy w Alpy zabieraj ze sobą podstawowe, sprawdzone leki przeciwbólowe, które przyniosą ulgę w cierpieniu.

Przed planowanym wyjazdem skontroluj swój stan zdrowia. Twój organizm musi być w dobrej kondycji, aby wytrzymać górskie temperatury i wzmożoną aktywność fizyczną, jaką stanowi jazda na nartach każdego dnia. Postaw zatem zdrowie na pierwszym miejscu, a potem ruszaj na ferie.

Zestaw do szycia (nie człowieka) przyda się, kiedy planujesz wyjazdy na narty

Lubisz akrobacje na śniegu? W takim razie pewnie wiesz, że odzież narciarska może się uszkodzić po tysięcznym piruecie. Lepiej spakować do torby igłę, nitkę oraz agrafkę i nie paradować z dziurą na stoku. Być może taki zestaw do szycia przyda się pozostałym członkom ekipy.

Witaminy na wyjazdy narciarskie usprawnią Twoje funkcjonowanie

Przy wzmożonej aktywności fizycznej można mieć do czynienia z nagłym osłabieniem, dlatego warto na bieżąco uzupełniać witaminy. Wyjazdy w Alpy na narty powinny wiązać się ze zdrową dietą oraz witaminami B, C oraz D. Sportowcy muszą być zawsze w formie!

Kubek termiczny. Wyjazdy narciarskie sprzyjają takim wynalazkom

Ciepła kawa lub herbata na górskim szczycie? Czemu nie! Termos to zawsze dobra opcja, jeśli przebywasz w górskich, chłodnych warunkach. Na pewno nie zaszkodzi spakowanie go do plecaka sportowego, który towarzyszy podczas przebywania w kompleksach zimowych.

Wyjazdy na narty i ochrona oczu – okulary przeciwsłoneczne

Po udanej serii zjazdów na pewno zamierzasz eksplorować okolicę. Słoneczny dzień to nie tylko piękne widoki, ale i zagrożenie dla oczu – noś okulary przeciwsłoneczne. Wyjazdy narciarskie nie obędą się bez tego dodatku. Najlepiej dobrać model u optyka.

Wyjazdy w Alpy warto uwiecznić kamerą

Malownicze krajobrazy sprawiają, że chce się do nich wracać. Najlepiej uwiecznić je za pomocą kamery, która zarejestruje nie tylko piękne góry, ale i nasze umiejętności narciarskie. Odpowiedni sprzęt posłuży Ci na lata. Warto zatem rozważyć taką inwestycję.

Dokumenty na wyjazdy narciarskie to obowiązek

I na sam koniec, żebyś nie zapomniał: dokumenty! Wszelkie paszporty, dowody osobiste i karty powinny być jednym, bezpiecznym miejscu. Wyjazdy na narty często wiążą się z koniecznością pokazywania tego typu rzeczy. Sprawdź oczywiście datę ważności wymienionych dokumentów.

Teraz już wiesz, które rzeczy warto spakować planując wszelkie wyjazdy narciarskie. Niektóre z nich może nigdy nie przyszłyby Ci na myśl. Gorąco zachęcamy, abyś górskie szczyty odkrywał razem z Integrą. Na wyjazdach czeka Cię moc atrakcji. Nie zapomnij zabrać ze sobą wyposażonego plecaka!

Rate this post