Wyjazd na Ibizę – co zobaczyć na Ibizie? 2023

Ibiza słynie z imprezowej atmosfery i pięknej przyrody. Na tej fenomenalnej hiszpańskiej wyspie można przeżyć wiele niezapomnianych chwil. Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, decydując się na wizytę na Ibizie, aby przygotować się na wyjazd na Ibizę.

wyjazd na ibizę

Jakie rozrywki Cię czekają podczas wyjazdu na Ibizę?

Ibiza jest jedną z największych wysp Balearów, otaczającą zachodnią część Morza Śródziemnego. Archipelag składa się z wielu wysp, z których trzy największe to Majorka, Minorka i Ibiza. Wyróżnia się wysokimi walorami przyrodniczymi, ciekawymi zabytkami, pięknymi plażami i najlepszymi DJ-ami na świecie, m.in. David Guetta czy Armin Van Burren.


Jest to wyspa o dwóch stronach medalu, z jednej organizujemy głośne imprezy ze światowej sławy muzykami, z drugiej cieszymy się spokojnym relaksem przy pięknej plaży. Wyjazd na Ibizę to dla wielu dobry pomysł pod względem różnorodności i możliwości rekreacji. W końcu to prawdziwa INTEGRAcja.


Ibiza all inclusive to raj dla imprezowiczów i plażowiczów. O imprezach na Ibizie można by napisać wiele artykułów. Kto chociaż raz był na tej hiszpańskiej wyspie, zapamiętał panującą tam atmosferę na długie lata. Kluby są rozmieszczone na całej powierzchni tej głośnej wyspy, ale wszystko zostało doskonale zorganizowane i logistycznie ogarnięte. Po Ibizie jeździ DISCOBUS, który dowiezie Cię do przeróżnych klubów. Warto również dodać, że imprezy odbywają się zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.


Wyjazd na Ibizę = marzenie klubowiczów. Spośród wielu kultowych klubów Es Paradis jest uważany za najlepsze miejsce rozrywki, słynące z Water Party. Ciesz się zabawą przy muzyce house, trance i techno, na pewno nikt nie poczuje się suchy. Obok Es Paradis znajduje się klub nocny Eden, najnowocześniejszy na Ibizie. Jeśli chcesz bawić się w największym klubie nocnym Ibizy, udaj się do Privilege Club w San Rafael. Ze względu na swój rozmiar, Privilege został nawet wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy klub nocny na świecie.

Aktywny wypoczynek na Ibizie


Ibiza all inclusive to idealny wybór na wylegiwanie się na jednej z 50 plaż. Szukając spokoju po nocy tanecznej, mogą odpocząć w urokliwych zatoczkach: Cala Llenya lub Cala Salada. Jeśli jednak wieczorne atrakcje to dla Ciebie za mało, po prostu wybierz się na imprezę na plaży, której jest wiele.

Cafe del Mar to niezwykle popularny bar (w którym znajdują się również albumy „Cafe el Mar”, zachwycająca kompilacja relaksujących piosenek i atmosfery wybranej przez pracujących tam DJ-ów), otwarty w 1978 roku. Oprócz muzyki bar ten słynie za piękny widok na słońce ukryte pod morzem. Oglądanie tu zachodu słońca to prawdziwa uczta dla zmysłów prawdziwa Ibiza all inclusive.


Me Salines to rezerwat przyrody położony w pobliżu Sant Josep de Sa Talaia. Istnieje wiele panwi solnych, czyli płytkich przybrzeżnych zbiorników wodnych, oddzielonych groblami i kanałami, z których wydobywa się sól. Miejsce niezwykle urokliwe, będące jednocześnie naturalnym siedliskiem 200 gatunków ptaków. Jeśli masz szczęście, możesz również natknąć się na piękne flamingi.


Na wyspie znajduje się wiele jaskiń, które przypadną do gustu tym, którzy preferują aktywną formę wypoczynku inną niż długie godziny na klubowej podłodze. Najpopularniejsze jaskinie to Cova de Can Marca i Cueva de Es Cuieram. Obie charakteryzują się ciekawymi formacjami skalnymi. Wyjazd na Ibizę to nie tylko głośna muzyka, ale również ciekawa natura i dużo atrakcji do zwiedzania.

Wyjazd na Ibizę – tutaj możesz poczuć się swobodnie

Cala Comte to jedna z najbardziej znanych zatok na Ibizie. Tutejszy zachód słońca na długo pozostanie w pamięci, . Gromadzi się tam wiele osób, a w szczycie sezonu trudno znaleźć parking czy miejsce na plaży. Znajduje się tu również słynna restauracja – Sunset Ashram. Cala Comte jest naprawdę oszałamiająca, a formacje z piaskowca tylko dodają ciepła. Piękny biały piasek, krystalicznie czysta woda i bliskość małej wysepki „Illa des Bosc” tworzą piękne wrażenie wizualne. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest bliskość innych zatok w zasięgu spaceru, takich jak Cala Escondida.


Formentera jest najmniejszą z Balearów i znajduje się niecałe 11 kilometrów na południe od Ibizy. Odwiedzając wyspę warto wybrać się w rejs do tego malowniczego miejsca, gdzie czekają na Was długie rajskie plaże z białym piaskiem i przejrzystą, płytką, lazurową wodą. Czas przejazdu wynosi od 12 godzin, w zależności od miejsca wyjazdu. Jako ciekawostkę należy powiedzieć, że plaża na tej wyspie jest niezwykle popularna i uwielbiana przez nudystów, oraz przez singli. Doskonale sprawdzi się jako wyjazdy dla singli.


Es Vedra to mała wyspa niedaleko Ibizy. Robi dobre wrażenie choćby ze względu na trójkątny kształt. Podczas wyjazdu na Ibizę można wykupić rejs, w którym popłyniecie do samego Es Vedra i poczujecie jego mistyczną atmosferę. Es Vedra jest widoczna z samolotów, a na wyspie jest wiele punktów widokowych z wyspą w tle. Jedną z najbardziej znanych jest zdecydowanie strażnica.


Zachód słońca tutaj jest niezwykły. O tym miejscu krąży wiele legend i mitów. Jednym z nich jest na przykład fakt, że podobnie jak w Trójkącie Bermudzkim, statki i systemy nawigacyjne są tam wadliwe i dziwnie zaburzone. Kolejna plotka głosi, że kosmici byli widziani na Es Vedra, a raczej…na statkach kosmicznych.

Pływanie na otwartym morzu, piesze wędrówki po wspaniałych piaszczystych plażach, jazda na rowerze po promenadzie to tylko niektóre z zajęć sportowych. Ibiza All Inclusive to wszystkie sporty w jednym miejscu. Kajakami, aby zobaczyć trawę Neptuna, rowerem do latarni morskiej Punta Moscarter, ekstremalnym skokiem z klifu dla odważnych, snorkelingiem lub nurkowaniem, Ibiza to przyjazne miejsce dla pasjonatów windsurfingu i nart wodnych. Ta piękna hiszpańska wyspa oferuje to wszystko, istna ibiza all inclusive.

Pośród gajów oliwnych, kamiennych domów i starych farm, można znaleźć wspaniałą atmosferę Ibizy, wyspy, która oprócz spokojnych słonecznych dni, ma dzikie noce w barach, winie i dyskotece. To, co przyciąga turystów z całego świata, to malownicze plaże, piękne zakątki i wiele przyjemnych dla par czy singli atrakcji.

 

5/5 - (6 votes)