Najlepsze miejsca na studenckie wakacje w Europie.

Studia są szczególnie pracochłonne dla uczniów, dlatego tak ważny jest odpoczynek podczas dni wolnych. Letnie wakacje lub ferie zimowe to idealna okazja, aby zebrać się grupą znajomych z roku i wyruszyć w podróż planując studenckie wakacje. Wybór odpowiedniej destynacji może być trudny – każdy z nas ma inne preferencje i każdy lubi spędzać czas wolny w inny sposób, ale w tym artykule przedstawimy miejsca, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Większość większych i bardziej znanych turystycznych miast w Europie połączonych jest koleją lub posiada opcję tanich lotów, pod warunkiem, że zarezerwujemy je odpowiednio wcześniej. Jest to ważne biorąc pod uwagę to, że studencki budżet nie jest ogromny i musimy dobrze zaplanować całą wycieczkę, aby wydać jak najmniej i jednocześnie świetnie się bawić.

Wakacje studenckie – Rzym, Włochy

Uważany przez wieki za centrum zachodniego świata, Rzym jest miejscem narodzin Cezara i siedzibą Kościoła Katolickiego. Całe miasto pęka w szwach od starożytnych ruin i wypełnione jest mnóstwem restauracji serwującymi pyszne włoskie jedzenie. Rzym jest jak żadne inne miejsce na ziemi. Będziesz szedł ulicą i zobaczysz nowoczesne budynki obok ruin sięgających tysięcy lat wstecz. Jest to miasto pełne życia, piękna i uroku, które przemawia do podróżników w każdym wieku. Forma podróży potocznie zwana „backpacking” jest tutaj jest popularna wśród budżetowych podróżników planujących wakacje dla studentów. Miłośnicy historii przyjeżdżają tu, aby odkryć ruiny, pary odwiedzają Rzym na miesiąc miodowy, a wielu korzysta z ekskluzywnych restauracji i życia nocnego miasta. Bez względu na zainteresowania, Rzym nie może rozczarować.

wakacje studenckie

Mimo że kolejka turystów może wydawać się niekończąca, Koloseum nie można przegapić. Zbudowane w I wieku n.e., ma prawie 2000 lat i było największym amfiteatrem w całym Imperium Rzymskim (mogło pomieścić 50 000-80 000 osób). W czasach Imperium Rzymskiego odbywały się w nim zawody gladiatorów i inne wydarzenia publiczne. Bilet wstępu kosztuje 16 euro i oferuje 24-godzinny dostęp do Koloseum, Wzgórza Palatyńskiego i Forum Romanum (ale nie do areny Koloseum). Dwudniowy bilet z dostępem do wszystkich pomieszczeń (w tym areny) kosztuje 22 euro.

Wakacje dla studentów – Madryt, Hiszpania

Madryt jest stolicą Hiszpanii i najczęściej odwiedzanym miastem w kraju. Z ponad 10 milionami odwiedzających co roku, Madryt jest jednym z najpopularniejszych miast w Europie. Liczba zagranicznych turystów, którzy odwiedzają Madryt, wciąż rośnie ze względu na jego bogatą kulturę, liczne zabytki, wspaniałe życie nocne i rozrywkę. Planując wakacje studenckie w Madrycie można poczuć prawdziwą esencję Hiszpanii, w eleganckiej architekturze, gwarnych placach i pysznej kuchni. W Madrycie sztuka pęka w szwach: muzea stolicy są pełne prawdziwych klejnotów, od czołowych malarzy i rzeźbiarzy w historii. Prado, Reina Sofía i Thyssen tworzą złoty trójkąt, w którym możesz podziwiać najlepszą hiszpańską i międzynarodową sztukę.

studenckie wakacje

Jak zorganizować swoją podróż?
Kiedy już wybierzesz datę, najważniejszą rzeczą jest ustalenie, jak dotrzeć do miasta, wybrać odpowiedni hotel i wreszcie zapoznać się z systemem transportu publicznego w Madrycie, aby wiedzieć, jak poruszać się po mieście i odkrywać jego największe atrakcje. Kiedy już zbadasz te aspekty Madrytu, dlaczego nie poczytać trochę o jego historii? Znana jako Villa y Corte, historyczna stolica była świadkiem przejścia dynastii, konfliktów i wojen, które pozostawiły swój ślad na ulicach Madrytu. Hiszpańskie to miejsca, w których można cieszyć się wszystkimi porami roku – Park Retiro, zielone płuca Madrytu, jest zachwycający przez cały rok, co czyni go obowiązkowym punktem stolicy.

Studenckie wakacje – Paryż, Francja

Stolica Francji wydaje się być zaprojektowana specjalnie dla przyjemności odwiedzających ją turystów. Jej ulice, place, budynki, ogrody i zabytki zachęcają do powrotu i rzeczywiście, wielu z nich to robi. Niektóre z najbardziej pamiętnych rzeczy do zrobienia w Paryżu to zwiedzanie Wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego i Katedry Notre-Dame. Wieczory, przeżywane oglądając jeden z legendarnych pokazów kabaretu Moulin Rouge, spacerując po niektórych z najbardziej malowniczych dzielnic, takich jak Montmartre, lub wspinając się na wieżę Montparnasse są koniecznością. Organizując wakacje dla studentów zawsze jest dobry czas na odwiedzenie Paryża. W zależności od tego, skąd lecisz, możesz skorzystać z tanich linii lotniczych latających do miasta z innych miast europejskich lub wziąć jeden z bezpośrednich lotów z dalszych miejsc.

wakacje dla studentów

Jak zorganizować swoją wycieczkę?
Przed podróżą do tego wyjątkowego miasta, proponujemy przeczytać trochę o jego historii i odkryć przydatne informacje o Paryżu, które z pewnością pomogą Ci zorganizować pobyt. Kiedy już dowiesz się o największych atrakcjach Paryża, obowiązkowych muzeach, najlepszych miejscach na pobyt i typowej francuskiej kuchni, wszystko co będziesz musiał zrobić, to spakować walizkę i przygotować się do odkrywania jednego z najbardziej romantycznych miast na świecie.

5/5 - (2 votes)