Jak zaplanować wyjazd na narty 2022? – 4 porady na zorganizowanie wyjazdu

Planowanie wyjazdów na narty może być zniechęcającym doświadczeniem przy tak wielu miejscach do wyboru i tak wielu czynnikach do rozważenia. Niektóre ośrodki są idealne dla początkujących, inne bardziej dla zaawansowanych narciarzy. Jedne ożywają po zamknięciu wyciągów, inne skupiają się wyłącznie na akcji na śniegu. Czy planujesz wyruszyć w pojedynkę? Chcesz spróbować bezpiecznej jazdy na nartach lub narciarstwa poza trasami?

Wybór nieodpowiedniego miejsca może sprawić, że twoja podróż nie będzie przyjemna, dlatego ważne jest, aby zastanowić się co jest dla nas ważne i czym chcemy się kierować planując wyjazdy narciarskie.

1. Wyjazd na narty – czego powinniśmy się spodziewać

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy jeździsz na nartach, czy też jesteś już doświadczonym sportowcem, wyjazdy narciarskie są naprawdę wyjątkowym przeżyciem, a podróż zapamiętasz na całe życie. Każdy region narciarski ma wyjątkowe i niepowtarzalne warunki, pogodę, zwyczaje i kulturę i warto dopasować najlepsze środowisko dla siebie.

wyjazdy na narty

2. Wyjazdy narciarskie – jak wybrać odpowiedni czas

To jeden z czynników decydujących o idealnym wyjeździe na narty 2022. Wybierz niewłaściwy moment, a możesz spędzić wakacje dźwigając na plecach ciężkie narty po stromym zboczu w błocie i bez śniegu.

  • O jakiej porze roku chcesz podróżować? To kluczowa decyzja, którą należy podjąć na wczesnym etapie. Jeśli jesteś zobowiązany do określonego tygodnia z powodu pracy lub wakacji szkolnych, może to mieć wpływ na to, gdzie możesz jeździć na nartach.
  • Początek grudnia może być opłacalną opcją, ponieważ wiele ośrodków oferuje karnety narciarskie po obniżonych cenach. Jednak zawsze istnieje ryzyko słabego śniegu na początku sezonu. Przerwy świąteczne i noworoczne są idealne, aby uniknąć stresu związanego z urlopem w domu.
  • Styczeń to często tańszy czas na wyjazdy narciarskie z kilkoma świetnymi ofertami last minute po zakończeniu Nowego Roku. Zwykle jest to dobry miesiąc na śnieg, ale może być dość chłodno, a dni są krótsze. Ale jeśli szukasz dobrego ośnieżenia i żadnych kolejek, to jest czas dla ciebie.
  • Luty to szczyt sezonu i prawdopodobnie najbardziej ruchliwy miesiąc. Wraz z wyjazdem na stoki urlopowiczów na pół roku, ceny również rosną. Jeśli nie masz dzieci, unikaj tych szczytowych tygodni z ich wysokimi cenami i ruchliwymi trasami.
  • Wraz z nadejściem marca nadchodzi cieplejsza pogoda. Jest to idealny czas na spędzenie wyjazdów narciarskich na spokojnych lunchach i późnych drinkach na słonecznych tarasach w drodze powrotnej do ośrodka. Jednak te wysokie temperatury mogą również oznaczać nieco błotniste warunki na niższych trasach.
  • Gdy nadejdzie kwiecień to zaczyna się prawdziwa wiosenna jazda na nartach. Spodziewaj się długich słonecznych dni, błotnistych stoków i obfitych grilli. Jeśli masz dzieci, Wielkanoc to ostatnia szansa na jazdę na nartach na spokojniejszych trasach niż w połowie semestru lutego

3. Wyjazd na narty 2022 – właściwe miejsce

W dzisiejszych czasach większość głównych ośrodków narciarskich oferuje listę atrakcji, usług i udogodnień na terenach górskich i poza nimi. Na wyjeździe na narty 2022 możesz spodziewać się wysokiej jakości usług, takich jak bezpłatne wycieczki po górach; najnowocześniejsze udogodnienia – przestronne loże, szkółki narciarskie i najnowocześniejsze wyciągi, a także niesamowite zajęcia, takie jak wycieczki na skuterach śnieżnych i świąteczne lodowiska na świeżym powietrzu. Ponadto światowej klasy ośrodki wypoczynkowe oferują ułożoną listę wydarzeń, imprez, festiwali i koncertów, które stanowią doskonałą wisienkę na szczycie tortu jakim są wyjazdy narciarskie. To wszystko i wiele więcej jest powszechne w nowoczesnych ośrodkach narciarskich.

Wybór odpowiedniego ośrodka na wyjazdy na narty sprowadza się do kilku rzeczy: twojego budżetu, rodzaju terenu, na którym chcesz jeździć na nartach, atmosfery, w której chcesz się otoczyć i tego, jak łatwo się tam dostać. Niektórzy wolą kurorty na końcu drogi, podczas gdy inni pragną wygody i energicznego szumu dobrze odwiedzanych miejsc.

4. Wyjazdy na narty – jak dobrać sprzęt

Wraz ze wzrostem cen wynajmu nart, wielu narciarzy lub snowboardzistów zastanawia się nad odwiecznym pytaniem, czy wypożyczyć, czy kupić. Na wyjazdach narciarskich w pewnym stopniu zależy to od tego, jak często jeździsz na nartach (i ile masz pieniędzy) oraz jakim jesteś narciarzem.

Gdy staniesz się średniozaawansowanym sportowcem, dobrze dopasowane buty są jednym z najważniejszych elementów sprzętu narciarskiego. Każda stopa jest inna, a buty do wypożyczenia nie są dopasowane do twoich stóp, co często prowadzi do niewygodnej jazdy na wzgórzu. Jeśli chodzi o narty, to, czy musisz zainwestować we własną parę, zależy od tego, jak często jeździsz na nartach podczas wyjazdu narciarskiego 2022 i jak podróżujesz do kurortu. Koszt przewozu nart w połączeniu z rzadkimi wyjazdami i kosztami obsługi sprawiają, że dla wielu wypożyczalnia nart jest bardziej opłacalną opcją. Wypożyczając narty z danej firmy powinniśmy również sprawdzić jej opinie w internecie.

5/5 - (2 votes)